پشتیبانی

menusearch
moasesefadak.com

معرفی موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)

۱۳۹۵/۱۲/۱۶ دوشنبه
(24)
(0)
معرفی موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)
معرفی موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)
تلاش 50خادم افتخاری در منطقه
مدیرعامل مؤسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س) می‌گوید: «صندوق خیریه این مؤسسه زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند و امسال قرار است فعالیت‌‌‌‌‌های خیریه این مرکز زیرمجموعه پلیس امنیت انجام شود. صندوق قرض‌الحسنه‌ای در بازار تهران و صندوق دیگری هم در شهرستان فیروزکوه زیرمجموعه اینجا فعالیت می‌کنند.» وی که سال1364 با خرید 2مغازه در بازار تهران و تبدیل و وقف آن به مؤسسه خیریه حضرت زهرا(س) ‌بانی فعالیت‌‌‌‌‌های خیرخواهانه در منطقه شده است می‌گوید: «سند این ساختمان در خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) به نام خیریه حضرت زهرا(س) است و ما خادمان این مؤسسه خیریه هستیم.» وی از فعالیت داوطلبانه خیّران در این مؤسسه می‌گوید: «بیش از 50نفر به‌صورت افتخاری با ما همکاری دارند و به امور این مؤسسه و تشویق خیّران و بازاریان برای کمک به نیازمندان، تحقیق از خانواده‌‌‌‌‌های کم‌بضاعت و... می‌پردازند.»


سکته با دیدن محرومیت‌ها
امیرحسینی، مدیرعامل این مؤسسه خیریه است. او از شاگردان آیات عظام رضوانی، غلامحسین حقانی، شهید بهشتی، غیوری، رفیعی قزوینی، رضوانی و... است و 12سال در درس خارج فقه، اصول عقاید و مکاتب شرکت کرده است. شاید یکی از دلایل موفقیت این مؤسسه خیریه و اعتماد خیّران و نیازمندان به اینجا حضور امیرحسینی در آن باشد. او متولد سال1331 است و در تشکیل حزب جمهوری اسلامی با شهیدان بهشتی و باهنر همراه بود. از دوستان مرحوم عسکراولادی بوده و همین عامل باعث شده با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای رفع نیاز از مناطق محروم تلاش کند. در دوران دفاع‌مقدس هم مسئول جمع‌آوری کمک‌‌‌‌‌های مردمی برای رزمندگان بود و در همان سال‌ها با حضور در مناطق محروم از جمله سیستان و بلوچستان، ایرانشهر، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و... خدماتی به مردم داد که می‌توان از ساخت 500واحد مسکونی برای نیازمندان در شهر‌‌‌‌های مختلف نام برد. وی در بازدیدی که چندسال پیش از روستا‌‌‌‌های بوشهر داشت پس از مشاهده محرومیت‌ها سکته کرد و 4روز به کما رفت. می‌گوید: «خیّران، وکلای محرومان و نیازمندان هستند که انتظار می‌رود با تمام توان برای حل مشکلات محرومان بکوشند.»


شماره تماس موسسه خیریه فدک حضرت زهرا:6-33519224
ادرس موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س):خیابان مصطفی خمینی نرسیده به چهارراه سیروس نبش سرای ابریشم کوچه ابوالفضل منصور پلاک287 موسسه خیریه فدک حضرت زهرا(س)